Hr-менеджер: Огляд Професії Від Віктора Сахна

Можливо оцінювати людей без, наприклад, оцінки 360 або оцінки за компетенціями? Breezy HR. Це сервіс для автоматизації роботи рекрутерів з вакансіями та кандидатами. Він допомагає hr people partner зібрати інформацію про вакансію, вибудувати взаємодію з кандидатами та систематизувати процес оцінки претендентів, створюючи для кожної вакансії картку оцінки кандидата.

Для таких позицій важливо вміти слухати, домовлятись, проявляти емпатію, володіти загальною інформацією про компанію. Навички емпатії, медіації, активного слухання в такій ролі набагато важливіші, ніж аналітичні здібності. Налагоджує взаємодію між HR-департаментом і бізнесом, займається підготовкою і впровадженням стратегії розвитку, управляє змінами. HR Business Partner – фахівець, який має багаторічний успішний досвід в HR-сфері та здатний розв’язувати складні питання. Посада передбачає наявність глибоких знань всіх аспектів роботи в HR.

Google-таблиці — це головний інструмент для аналітики та консолідації даних будь-якого змісту. Основне завдання експерта – створення сильної команди та впровадження корпоративної культури для необхідної трансформації і стратегічного розвитку компанії. HRD відповідальний за розробку та виконання стратегії роботи з персоналом, за результат виконання всіх HR-процесів.

People Partner і HR-менеджер у чому різниця

Але з іншого, така ситуація призводить до того, що стає не зовсім ясно хто ресечер, а хто сорсер, і чим ці професії відрізняються. HR організовує та контролює своєчасність https://wizardsdev.com/ проведення процесу оцінювання персоналу (review). З моменту появи People Partners у компанії багато чого було зроблено, але попереду — ще чимало роботи.

Інструменти Для Планування Та Ефективності Проведення Hr-процесів

Ми заклали туди Information Security тренінги, політики компанії та іншу корисну інформацію для новачків. Платформа дає змогу відстежити, коли тренінг пройдений, також з її допомогою працівник може отримати консультацію HR-спеціаліста на будь-якому етапі адаптації. Наприкінці HR може створити в системі опитувальник, щоб перевірити, як людина сприйняла інформацію. На світовому ринку HR-процеси мають тенденцію розділятися, тому замість однієї позиції в компанії з’являється безліч суміжних. З одного боку, це знімає навантаження з HR-менеджерів.

People Partner і HR-менеджер у чому різниця

У попередніх статтях ми розповідали про те, чим займається IT-рекрутер і як ним стати. Не можна ж просто кинути співробітників після наймання. Потрібно зробити так, щоб вони стали ефективною частиною команди, розкрили свій потенціал, не вигоріли й не захотіли звільнитися через місяць. Нотатки (або стікери)  — тут є безліч цікавих варіантів для використання.

Коли я прийшов в освітній маркетплейс Preply, там було 50 осіб. Компанія вже розуміла, що для реалізації бізнес-цілей потрібно подвоїтися. Моєю метою було допомогти їй вирости без втрати ефективності та шкоди для культури. Одне з головних завдань HR бізнес-партнера — зробити так, аби бізнес йому довіряв та відчував підтримку. Зазвичай у компанії декілька бізнес-партнерів, кожен із яких відповідає за свого «внутрішнього клієнта» — виробництво, комерційну функцію, дистрибуцію тощо. Поговорили з Михайлом про те, чим HRBP відрізняється від HR-директора, в яких компаніях він необхідний та які бізнес-завдання виконує.

Розклад: Тривалість Навчання: 6 Тижнів, Заняття Відбуваються У Вечірній Час Дні Занять Повідомляються Додатково

Тому розставання на позитивній ноті можна розглядати як інвестицію у можливу нову взаємовигідну співпрацю. За словами Ірини, для себе вона визначає модель компетенцій HRD трохи ширше. Якщо компанія займається виробництвом смартфонів, HR-директор має щось розуміти у всіх процесах. Коли ми говоримо про бізнес, як про систему, яка вирішує певні завдання та надає певні можливості, чи можливо дійсно не використовувати всі ці інструменти? У якийсь момент це стає дуже складно, тому що все перетворюється в броунівський рух – усе з усім стикається та щось відбувається. Тому, за словами Ірини, гарний HRD – як налагоджений механізм у годиннику.

People Partner і HR-менеджер у чому різниця

Аня вже близько року працює на позиції рекрутера. Найбільше в роботі їй подобається займатися соціальним рекрутингом, шукати кандидатів в соцмережах і писати пости в корпоративний Facebook. Але проводити співбесіди для Ані – не найулюбленіше завдання.

Що Робить Individuals Partner?

Та HR використовують, багато у чому, проєктні підходи для підтвердження своїх гіпотез. HR припинив виконувати суто адміністративні функції, наприклад, відрядження людини, надання йому якихось соціальних гарантій. До HR звертаються за коучингом, навчальними програмами, розвитком лідерства. Google Classroom — безкоштовна онлайн-платформа від Google. Ми використовуємо її як основну платформу для навчання працівників під час онбордингу. Classroom дозволяє створити окремі тренінги, розділити їх на блоки, а також прикріпити всі необхідні матеріали у будь-якому форматі.

  • До цього був HR бізнес-партнером у Wargaming та «Альфа-Банку».
  • Нотатки дозволяють також пріоритезувати завдання.
  • На даному етапі вона розуміє, що їй хотілося б кар’єрного розвитку.
  • Це передбачає лояльність, вміння спілкуватися з людьми і хороше розуміння взаємозв’язків в колективі.
  • Щоб збільшити обрій прогнозу та зібрати все перераховане вище в єдину картину, у бізнесу має бути сильний HRD – HR-директор.

Наприклад, Netflix і культура інновацій, Рид Хастингс, Ерін Меєр або «Покоління Z на роботі», Девід Стіллман. На YouTube постійно з’являються канали різноманітних HR-спільнот, де можна почути багато корисного, актуального та з перших вуст. Дуже широкий напрямок по роботі з позиціонуванням компанії на ринку роботодавців. Корпоративний стиль та етика, формування ціннісної пропозиції (EVP), робота з соцмережами, ЗМІ, навчальними закладами. Фактично — це повноцінний маркетинговий напрямок. Сюди ж можна віднести і ORM (Online Reputation Management) — один з елементів digital-маркетингу, спрямований на управління репутацією бренда в інтернеті.

Практичний Приклад Роботи Hr Business Partner

На даному етапі вона розуміє, що їй хотілося б кар’єрного розвитку. Але конкретно в цьому відділі компанії Аня може вирости тільки до позиції HR-менеджера, і такий варіант для неї не підходить. Щоб розв’язувати виниклі питання, вона звертається до Career Adviser, а він своєю чергою шукає вихід із ситуації. Наприклад, пропонує перехід до відділу маркетингу на позицію SMM-менеджера, де вона може пройти кар’єрний шлях до маркетолога, а після і до Head of Marketing.

Зі списку завдань HR-менеджера ти вже зрозумів, що це помилка. Давай детальніше розглянемо плюси і мінуси кар’єри в управлінні персоналом. І якщо в компанії є, наприклад, Head of Talent Acquisition, то далі вже він буде змінювати процедуру пошуку та наймання персоналу. Для HRD це буде проєктна активність та вже зазначені раніше стратегічні ініціативи. Але, як мені здається, багато в чому люди просто прагнуть працювати з Цукербергом. Тому що це якийсь інший світ, у який ти бажаєш зануритися.

HR знайомить новачка з компанією та її процесами, командою, допомагає в адаптації до нового середовища та у побудові якісних комунікацій, контролює проходження випробувального періоду. Насправді процес адаптації нового співробітника триває довше, ніж перші два-три місяці і, в залежності від рівня посади, може займати і пів року, і рік. Отже підтримка від HR-а протягом всього цього часу дуже важлива. На цьому етапі і далі HR виступає своєрідним провідником та ментором по більшості організаційних питань. А ще HR працює з найважливішим, найскладнішим та непередбачуваним активом будь-якої організації. Вважають, що це легка робота, яка складається з суцільного нетворкінгу та балачок.

People Partner і HR-менеджер у чому різниця

А гарний HR-менеджер – окрема частина цього механізму. Як правило, в HR-менеджера є набір процесів, за які він відповідає. Наприклад, Head of Talent Acquisition або People Partner «завідують» онбордингом, мотивацією, Performance Review, оцінкою, навчанням. Але водночас у них немає того важливого погляду зверху, необхідного HRD. Найчастіше бізнес-партнером стає колишній HR-директор — або йому хочеться повністю відійти від чистого ейчар-управління в новій для себе сфері, або він переходить у більшу компанію.

Подаючи інформацію без аналітичних даних, ми радше висуваємо власні гіпотези та висловлюємо думки, але точно не факти. Набагато легше доносити сенси, підкріплені даними, опитуваннями та аналітикою, а відтак й нести зміни через них. Останні півтора року стали справжнім випробуванням для всіх нас. На початку повномасштабної війни нам знадобилося багато часу і сил, щоб розібратися з усіма проблемами. З багатьма ситуаціями ми стикнулися вперше і, звичайно, не обійшлося без помилок. Головне — це робити правильні висновки та не припускатися тих самих помилок повторно.